אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

אילו מוצרי עישון יקלו עליכם?

שוק מוצרי העישון מגלגל בישראל מיליוני שקלים בשנה. אם עד לפני מספר שנים היו אלה הסיגריות שנמצאו תמיד ברשימה המועדפים על ידי צרכני המעשנים, היום פני הדברים השתנו מעט. הרי כולנו יודעים כי מוצרי עישון ידועים כדבר שמסכן את הבריאות  הפיזית והנפשית של האדם, עישון של סיגריות  יכול לגרום לתחושה קלה של רגיעה בזמן העישון אבל יגרום להשפעות הרסניות רבות בטווח הארוך וכך גם מוצרי עישון נוספים כמו סיגרים, נרגילות ועוד.  לעומת מוצרי עישון אלו, אשר מכילים אלפי חומרים רעילים ישנו את צמח הקנאביס, הצמח אשר שייך למשפחת הקנאביים משמש כבר שנים רבות לטיפול וריפוי.  המאמר הבא חוקר את הנושא לעומק ומסביר איך משתמשים בצמח הקנאביס? מי הוא? ולמה  נחשב למוצר עישון אשר משמש כתרופה עבור מחלות רבות?

איך משתמשים בצמח?

את צמח הקנאביס כמוצר עישון טיפולי  לרוב מקבלים כתפרחת ואותו צריך לפרק לחלקים גרוסים, את התפרחת נהוג להכניס לתוך גריינדרים, מכשיר מאוד שימושי  המאפשר לגרוס את התפרחת בקלות רבה  על ידי סיבוב של החלק העליון שלו עד קבלת החלקים הגרוסים  שאותם ניתן להכניס לכלי עישון השונים כמו ניירות גלגול. קיימות כל מיני דרכים לעשות שימוש בצמח הקנאביס, לכל דרך יש את היתרונות והחסרונות שלה. למשל ניתן לערבב את הצמח עם חומרי טבק השונים אשר גורמים לבעיות בריאותיות ולכן דרך זו איננה מומלצת כלל וכלל. דרך נוספת לשימוש בקנאביס היא על ידי  מכשיר אידוי או בלועזית וופורייזרשיטה זו נחשבת להרבה יותר טובה.  מעבר לכך שאידוי הוא עדיף על עישון משום שלא שורפים חומרים ושואפים אותם, הוופורייזר מאפשר מיצוי גבוה יותר של הצמח ואינו מפיץ ריח כמו העישון.     דרך שלישית לשימוש בקנאביס הוא שונה מהקודמים והוא שימוש  על ידי שמן קנאביס, בניגוד לעישון ואידוי, לשמן לוקח יותר זמן להשפיע על הגוף, אבל הוא השפעתו מחזיקה זמן רב יותר.

קצת רקע על הצמח

בשנות ה60 גילו חוקרים מידע רב לגבי  הכימיה של  צמח הקנאביס,  הם גילו שאחד ממרכיבי הצמח הוא הCBD,  רכיב זה נחשב כרכיב בעל  תכונות המסייעות לשיכוך כאבים, מניעת עיוותים, הפחתת מחלות נוירולוגיות ומצבים דלקתיים. בנוסף לרכיב זה גילו החוקרים שמרכיב נוסף של צמח הקנאביס הוא ה THC  בעל תכונות  אשר גורמות להשפעות חיוביות כמו תחושה נעימה ורגועה בגוף והגברת תאבון.

בנוסף,  לצמח הקנאביס יש זנים שונים  כמו  הסאטיבה,  זן אשר יותר מעורר וממריץ כך שהוא מתאים יותר  לטיפול במשך היום ולעומתו  הזן אינדיקה, זן שמופק מצמחים יותר עבים ודחוסים יותר ובעלי השפעה מרגיעה ומרדימה  יותר ולכן מתאים כטיפול לשעות הלילה.

על אילו מחלות צמח הקאנביס יכול להקל ?

צמח הקנאביס  יכול להקל על כמות גדול של מחלות –

  • מחלות נוירולוגיות כמו פרקינסון, טרשת נפוצה, תסמונת טורט ועוד,  מחלות אלו אשר כוללות ירידה בתפקוד המוטורי.
  • לכאב כרוני נירופתי או כאב מפיברומיאלגיה
  • לחולי סרטן הסובלים מתופעות לוואי מהתרופות לסרטן כמו כימותרפיה
  • לחולי אפילפסיה, מחלה הכוללת התקפים ועיוותים.
  • למחלות קרוהן וקוליטיס, מחלות אשר גורמת לנזקים במערכת העיכול.

כיצד ניתן לקבל אישור לקנאביס רפואי?

מדובר בתחום פרוץ וזאת משום שכמעט כל אחד יכול להשיג קנאביס ולצרוך אותו באחת הדרכים שתיארנו קודם לכן. יחד עם זאת, קיימים רופאים שרק הם יכולים לתת את האישור לרכוש את הצמח הרפואי בבתי המרקחת. כלומר, צריך לעבור תהליך רפואי מסוים כדי לקבל את האישור.