אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

האם ניתן למנוע מחלות פרקים?

מחלות פרקים יכולות להתפרץ במגוון גילאים ולא תמיד אפשר להיערך לקראתן מראש. לפעמים יש גורמים שמאיצים את המחלה כמו היסטוריה משפחתית, מחלות רקע, הזנחה של מחלות אחרות או שחיקה של המפרקים בשל היעדר פעילות גופנית שמתאימה לכל אדם באופן אישי. ישנם גם מקרים שבהם יש מי שחש כאבים או חוסר נוחות באזור המפרק אך לא חושב או מבין שמדובר במחלה שמתפרצת ולכן לא מתייחס או לא מטפל מיד כאשר מופיעים הסימפטומים הראשוניים. כמו כל סוג אחר של מחלה – גם מחלות פרקים אפשר למנוע או לכל הפחות לדחות לגיל כמה שיותר מאוחר.

 

איך מטפלים במחלות פרקים?

ישנו ענף שלם ברפואה שעוסק בפרקים והוא הראומטולוגיה. רופא ראומטולוג מומחה יוכל לסייע כאשר חשים כאבים או חוסר נוחות בפרקים – קרסול, ברך, ירך, מרפק וכתפיים. הוא יידע איך לאבחן כל סימפטום שמתגלה וכמובן גם יוכל להציע את הטיפול המתאים ביותר עבור כל מטופל שפונה אליו. באתר האינטרנט amarilyo.com אפשר להתוודע למידע מקצועי, עדכני ומהימן בנוגע לתחום הראומטולוגיה וכך להבין טוב יותר מה קורה בפרקים ואיך להתמודד עם מה שקורה כאשר חשים חוסר נוחות או מגבלה בתנועה. ברוב המקרים פעילות גופנית סדירה שמתמקדת בטווח תנועה רחב היא מה שמסייע רבות במניעת דלקות או מחלות פרקים והיא מומלצת מאד לכל אחד.

 

החשיבות של שימת לב פרקים

המפרקים הם אזורים מיוחדים בגוף והם החיבור שבין שתי עצמות. ככאלה יש בהם סחוס, רצועות וגידים והם בעצם מהווים נקודות אסטרטגיות בגוף כך שחשוב מאד לשמור עליהם. כל מחלה או פגיעה בהם עלולה להקטין באופן משמעותי את טווח התנועה ולהסב חוסר נוחות רציני למשך פרק זמן לא קצר. מכאן שחשוב מאד לשים לב ולהיות קשובים לגוף ואם חשים כל תחושה שלילית באחד המפרקים – חשוב לפנות לרופא ראומטולוג מומחה שיאבחן את המצב וימליץ על הטיפול הטוב ביותר והמומלץ עבור כל מטופל ומטופל. ככל ופונים לרופא יותר מוקדם ומהר – כך הסבל וחוסר הנוחות יהיו קצרים יותר.