אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

היתרונות של סיבים תזונתיים בפירות וירקות

אין ספק שבשנים האחרונות אנחנו עדים לכך שהמודעות הסביבתית לשמירה על אורח חיים בריא היא מודעות שהולכת וגוברת. כיום, אנשים מבינים את החשיבות של תזונה נכונה, החשיבות שבצריכת ירקות ופירות אורגניים, את החשיבות שבביצוע פעילות גופנית כחלק משגרת החיים שלנו, ועוד רבים ונוספים. אחד הדרכים הטובים ביותר לשיפור אורח החיים ושמירה על תזונה עשירה ובריאה כיום, היא צריכה של סיבים תזונתיים בפירות וירקות כדרך קבע. סיבים תזונתיים, הם חשובים וקריטיים בצורה גדולה לשמירה של אורח חיים בריאים. בשורות הבאות, ננסה להסביר לכם על החשיבות הגדולה בצריכה של סיבים תזונתיים, על סיבים תזונתיים בפירות וירקות ועוד.

בתור התחלה – מה זה בכלל סיבים תזונתיים?

ככלל, חשוב להבין כי סיבים תזונתיים הם לעשה חלק ממשפחת הפחמימות, והם מהווים בעצם תת משפעה למשפחה זו. מנגד, גוף האדם לא יכול לפרק את הסיבים התזונתיים בשום דרך, ועל כן, הסיבים התזונתיים לא מצטרפים לספירת הקלוריות שלנו. כיום, אתם יכולים לצרוך סיבים תזונתיים בפירות וירקות בקלות רבה, זאת באמצעות הזמנה של פירות וירקות מהחקלאי עד לדלת הבית שלכם! פירות וירקות מהחקלאי, עשויים להכיל כמות גדולה יותר של סיבים תזונתיים, סיבים שכאלה עשויים להיות אקסטרה חשובים למען הבריאות שלכם.

אלו הם היתרונות השונים של סיבים תזונתיים בפירות וירקות

לסיבים התזונתיים יש יתרונות רבים כיום, יתרונות אלה הביאו אותם להיות כל כך פופולאריים בשנים האחרונות. ראשית כל, סיבים תזונתיים מעכבים בצורה משמעותית את ספית הסוכרים בדם שלנו, דבר שמביא לאיזון טבעי של רמת הסוכר בדם שלנו. בנוסף, הסיבים גורמים ללעיסת מזון מוגברת, דבר אשר מגדיל בצורה משמעותית את נפח המזון שעובר במעי שלנו, דבר שיוצר בסופו של דבר תחושה ארוכה של שובע.

מי אמור להמעיט באכילת סיבים ומי אמור להגביר את הצריכה שלהם?

אנשים שרוצים לרדת במשקל גופם, לאזן את רמות הסוכרים בגוף, לאזן את רמות הכולסטרול בדם, אמורים לצרוך יותר סיבים תזונתיים, שכן אלו מגבירים את פעילות המעיים ומערכת העיכול. לעומת זאת, אנשים הסובלים מבעיות מעיים, מחלות מעיים דלקתיות כמו למשל קוליטיס, ריפלוקס, שלשולים, הקאות וכדומה, צריכים להפחית באכילת סיבים תזונתיים, אלו עלולים להוציא את פעילות המעיים מאיזון אפילו יותר. כמובן, שאם אתם סובלים מבעיה רפואית או מחלה כזו או אחרת, הקשורה באופן ישיר או עקיף למעיים ולמערכת העיכול, חשוב להתייעץ עם רופא גסטרו, לבצע את כל הבדיקות המתאימות ובמידת הצורך לצרוך טיפול תרופתי מתאים. בדרך כלל, ניתן יהיה לשלב את הטיפול הרפואי יחד עם הרפואה המשלימה ולאזן את הגוף מבפנים באמצעות תזונה נכונה ומתאימה באופן אישי, דיקור המסייעים בחיזוק האיברים הפנימיים ואיזונם, נטילת צמחי מרפא המסייעים בהקלה במצבים מורכבים במעיים ועוד.