אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

סוגי מצברים מומלצים – איך בוחרים נכון?

במידה והיינו מאנישים את כלי הרכב שלנו ומסתכלים עליו בעצם בתור יצור חי, הרי שמצבר הרכב כנראה היה נחשב ללב הפועם שבזכותו אותו כלי רכב ממשיך לעבוד ולתפקד. למעשה, מצברים לרכב הם אלו אשר מזרימים חשמל לכל חלקי הרכב, זאת בעוד כי מדובר על חלק מהותי במיוחד מתפקודו השוטף של כלי הרכב שלנו שכן, המצבר מפעיל את הרכב ובעצם דואג לכך שתמיד ניסע בצורה בטוחה. עם זאת, מצברים לרכב הם רכיבים אשר להם יש משך שימוש קצר יחסית, דבר אשר אומר כי נצטרך להחליף את מצבר הרכב שלנו מעת לעת. אז איך ניתן לדעת מתי להחליף מצבר לרכב, אילו סוגי מצברים מומלצים קיימים ואיך נוכל לבצע את הבחירה הנכונה? על כך ועוד החלטנו להסביר לכם במהלך כתבה זו.

 

על מצברים מומלצים צריך לשמור

 בעת בה אנו מדברים על ביצוע הבחירה הנכונה של מצברים מומלצים לכלי הרכב שלכם, ראשית חשוב להבין כיצד ניתן לשמור על המצבר הקיים, זאת על מנת שתוכלו לנצל את המיטב ממשך השימוש בו. תחילה, חשוב מאוד להדגיש כי מצבר ממוצע מחזיק בדרך כלל בין 3-4 שנים, בעוד כי הדבר משתנה על פי אופן השימוש אשר נעשה בערך ובייחוד על פי האופן בו ביצעתם תחזוקה למצבר שלכם. על כן, על מנת לשמור על המצבר שלכם פעיל ולהימנע מתקלות בלתי רצויות לפני הזמן, הרי שעליכם לוודא כי המצבר מצוי בפעולה מתמדת. לדוגמא, גם במקרים בהם יצאתם לנופש ארוך ואינכם תנהגו כעת זמן ממושך – עליכם לוודא כי יש מישהו שלפחות יניע את כלי הרכב עבורם, זאת מאחר וכאמור, פעולה מתמדת היא זו אשר שומרת על המצבר שלכם בריא. יתרה מזו, חשוב מאוד לזכור לכבות את האורות בתום הנהיגה שלכם, מכיוון שאורות דלוקים מאיצים מעט את דעיכת המצבר – בדיוק כפי שסוללה של טלפון עובדת. על כן כאשר סיימתם לנהוג, וודאו כי כיביתם את האורות טרם היציאה מהאוטו.

 

מצברים שאתם חייבים לרכוש

 מצברים מסוג ורטה – מצברי ורטה הם בהחלט מצברים מומלצים לכל הדעות, זאת בשל היותם ידועים בתור מצברים אמינים ומתקדמים במיוחד, כאלו אשר מעניקים תחושת ראש שקט עבור כלל צרכניהם. למעשה, מצברים אלו נחשבים גם למועדפים על יצרניות הרכב הגדולות ביותר, כאשר בעצם מדובר על מצברים אשר יוצרו בידי החברה הראשונה ברחבי תבל אשר התחילה לפתח מצברי Maintenance Free (מצברים אשר דורשים תחזוקה מינימלית ומאפשרים שימוש קל, נוח ואמין).

 

שורה תחתונה

בחירת המצבר בו תשתמשו לכלי הרכב שלכם היא אינה עניין של מה בכך ועל כן, עליכם לוודא כי אתם עורכים את הבחירה הנכונה. בעוד כי אין ספק על כך שהמצברים של חברת ברטה הם מומלצים בהחלט, חשוב לציין כי עליכם לערוך סקר שוק מעמיק על מנת לבחון האם אכן מדובר במצברים מומלצים עבורכם ובמידה וכן, לערוך השוואה בין כל האפשרויות השונות הקיימות כדי לבחור מקום אמין לרכוש בו את המצברים המדוברים.