אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

צמחי מרפא להקלה על תופעות לוואי – המדריך השלם

השימוש בצמחי מרפא תועד עוד משחר ההיסטוריה, כאשר בין היתר נערך שימוש של צמחי מרפא להקלה על תופעות לוואי ועל עוד מגוון רחב מאוד של בעיות רפואיות. צמחי מרפא הם בעצם צמחים אשר מייצרים רכיבים צמחיים הידועים בתור פיטוכימיקלים, כאשר כל צמח הוא בעל השפעה פיזיולוגית שונה על האדם. בעוד כי אין ספק שצמחי מרפא היו כאן עוד משחר ההיסטוריה, אנשים רבים אינם יודעים כיצד להתחיל לצרוך אותם ואילו צמחי מרפא כדאי להם לשלב בתזונה שלהם. על כן, בכתבה זו החלטנו להסביר לכם את כל מה שתצטרכו לדעת אודות צמחי מרפא להקלה וכל היוצא בכך.

 

צמחי מרפא – מה הם בעצם?

לפני שאנו מדברים על צמחי מרפא להקלה, מן הראוי שנבין בדיוק לעומק מה הם צמחי מרפא. ובכן, צמחי מרפא הם צמחים בעלי תועלת רבה, זאת בעוד כי נעשה בהם שימוש ותיק ברפואה המסורתית, אם כי חשוב מאוד לציין באותה הנשימה כי לא נמצאה תועלת במחקרים קליניים אשר עומדים בסטנדרטים של הרפואה המערבית המודרנית. בימינו, המדע המודרני יודע לזהות את מרבית הפיטוכימיקלים המגיעים משימוש בצמחי מרפא, כאשר עד היום נחקרות השפעותיהם השונות על גוף האדם ועל תפקודו. בניגוד לכך, ברפואות המסורתיות של ימי קדם לא היה רק שימוש של צמחי מרפא להקלה על תופעות לוואי, אלא גם צמחי המרפא תפסו חלק עיקרי לכל דבר ועניין, כמו למשל ברפואה הסינית.

 

יתרונות של צמחי מרפא להקלה על תופעות לוואי

צמחי מרפא נחשבים למומלצים ביותר לצריכה בעת עונת החורף, עונה בה מרבית האנשים נוטים לחלות יותר בשל חילוף העונות וכן גם בשל החלשה נקודתית במערכת החיסונית. על כן, חשוב מאוד לציין כי קיימים מגוון צמחי מרפא שיכולים לעזור לשפר את תפקוד המערכת החיסונית בתקופה זו, זאת בעוד כי צמח הסמבוק השחור למשל מכיל רכיבים הכוללים פעילות אנטי ויראלית שיכולים לסייע במניעה של מחלות כמו התקררות, צינון, כאבי גרון ועוד. נוסף על כך, גם הדבש יכול לעזור מאוד. למעשה, הנוזל הצהוב עשוי צוף צמחים ידוע בתור סגולותיו למען הקלה על שיעול וכאבי גרון גם הוא, כך שאין הדבר מפתיע שדבש עם תה הוא אחת מתרופות הסבתא הידועות ביותר למען הקלה על כאבי גרון במשך תקופת החורף. נוסף על כך, ראוי לציין כי תפקידם הנפלא של צמחי מרפא אינו תם על ידי השימוש של צמחי מרפא להקלה על תופעות לוואי או השימוש בהם למען שיפור המערכת החיסונית. למעשה, צמחי מרפא ידועים בזכות יתרונות רבים גם למערכת העצבים, כמו למשל צמח האשווגנדה – צמח הודי מסורתי שידוע בזכות סגולות של הגברת יכולת התמודדות עם סטרס נפשי ופיזי כאחד.