אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

אסתמה של העור

הנושא של מחלות עור הוא נושא רחב ומגוון וקיימות כיום לא מעט מחלות שידועות בספרות הרפואית. יחד עם זאת, בשל זיהום אוויר גבוה ואחוזי לחות גבוהים בישראל יש לא מעט תופעות שטרם הוחלט לגביהם האם הן נחשבות למחלות או דלקות ולא בהכרח התחום של רופאת העור תדע איך להתייחס אליהן או איזה טיפול להציע עבורן. אחת הדלקות הנפוצות ביותר כיום היא אסתמה של העור והיא מכונה כך בשל היעדר האפשרות של העור לקלוט חמצן דרך הנקבוביות, בדומה לריאות ומערכת הנשימה של הגוף. יש תופעות וסממנים חיצוניים שכאשר הם מתפרצים הם מעלים את החשד שמדובר בדלקת זו.

 

איך מתמודדים על אסתמה של העור

מעבר לפן הרפואי חשוב מאד להבין שהתמודדות עם מצב רפואי, דלקת או מחלה תהיה קלה הרבה יותר כאשר מבינים שיש עוד אנשים שסובלים מאותה התופעה. בזכות העמותה הישראלית לאטופיק דרמטיטיס למשל אנשים רבים יכולים לקבל מידע מקצועי, מהימן ועדכני אודות המחלה ולדעת שיש להם אל מי לפנות על מנת לקבל מענה או אפילו רק תמיכה. חלק מדלקות העור הידועות כיום לא בהכרח מקבלות טיפול רפואי בשל היעדר מידע מחקרי ולכן יש חשיבות למציאת רעיונות ודרכים לכל הפחות להקל על התסמינים שהמטופלים חווים. בדיוק בשביל זה חשוב למצוא קהילה תומכת, מכילה וכזאת שיש לה את ההזדהות עם מי שחווה את הדלקת.

 

איך יודעים במה מדובר?

בכל מצב שבו מתעורר חשד לנגעים אדומים על העור חשוב לפנות אל רופא עור על מנת שיאבחן את הבעיה. מדובר בבעיה שנחשבת לנפוצה בקרב לא מעט תינוקות או ילדים צעירים, בשל ההסתגלות המאתגרת שלהם לתנאי מזוג האוויר שמחוץ לרחם אימם. יש כמה דרכי טיפול או הקלה על תחושות הגירוי והגרד והרופא יידע להתאים לכל מטופל על פי הגיל והמצב הרפואי שלו את הטיפול שיהיה הכי מתאים עבורו. בכל מצב שבו יש שינוי בצורה של הנגעים או בחוויה שחווים אותם חשוב לפנות שוב אל הרופא על מנת לבחון את הצורך בהחלפת הטיפול.