אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

שלא יעבדו עליכם! איך לבחור טכנאי הליכונים מומלץ?

ישראלים רבים מבינים את החשיבות של ביצוע פעילות גופנית כחלק בלתי נפרד משגרת חיי היום יום שלהם. מומחים ומחקרים מעידים על כך כי פעילות גופנית מסייעת להפחית את הסיכון להיווצרות קשת רחבה של בעיות רפואיות ומחלות מסוגים שונים, מגבירה את זרימת הדם והחמצן לתאים ולאיברים השונים בגוף, תורמת להפחתת סטרס ומתחים מיותרים ומסייעת בחיזוק המערכת החיסונית. מסיבה זו ומסיבות רבות נוספות, חלה עלייה בביקוש רכישת הליכונים הביתה. יחד עם זאת, ישראלים המבצעים הליכה בתדירות גבוהה, לא פעם נתקלים בתקלות כאלה ואחרות. לשם כך, צריך לבחור באיש מקצוע – טכנאי הליכונים מומלץ. אז איך בוחרים אותו וכיצד לשמור על הליכון פעיל לאורך זמן? על כך בפוסט הבא!

 

בדקו האם מגיע לכם שירות דרך החברה ממנה רכשתם את ההליכון

הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות, לפני שאתם בוחרים או מחפשים טכנאי, זה לבדוק האם מגיע לכם שירות מהחברה ממנה אתם משכירים או ממנה רכשתם את ההליכון. יכול להיות שההליכון עדיין באחריות ומגיע לכם שירות ללא כל תשלום נוסף. במידה ולא, יש כמה דברים חשובים שאתם צריכים לבדוק. קודם כל חשוב לוודא שלטכנאי אותו אתם בוחרים יש את כל הציוד המתאים לתיקון תקלות נפוצות וגם פחות נפוצות בהליכונים כמו כפתורים מתאימים, רצועה להליכון, מנוע וכדומה.

 

בחרו טכנאי הליכונים מומלץ ומקצועי

יש שתי דרכים עיקריות לבחור טכנאי הליכונים. דרך אחת היא על ידי יצירת קשר עם אנשים שאתם מכירים שגם להם יש הליכון בבית כמו שכן מוכר, חברה או קרוב משפחה. דרך נוספת שאתם יכולים להיעזר בה והיא מומלצת מאוד היא רשת האינטרנט. כלומר, תוכלו לחפש המלצות על טכנאי הליכונים ברשת האינטרנט, להשוות בין 2-3 טכנאים ולקבל החלטה. לפני שאתם בוחרים טכנאי באופן סופי, כדאי לבדוק או לשאול לגבי:

  • זמינות הטכנאי – במידה ואתם עושים שימוש תדירה בהליכון שלכם ורוצים לחזור לפעילות של ריצה והליכה כמה שיותר מהר, חשוב לבחור טכנאי שיהיה זמין עבורכם ויגיע לתקן את התקלה כבר השבוע או מקסימום בשבוע הבא.
  • אחריות – בדקו האם הטכנאי מספק לכם אחריות גם על התיקון עצמו וגם על החלק שהוחלף. נהוג לספק אחריות לפחות למשך שנה. לחלקים יקרים כמו מנוע או מסילה למשל, נהוג לספק אחריות של שנתיים או אפילו שלוש.
  • קבלה- בדקו שהטכנאי מוציא קבלה או חשבונית מס בסיום הביקור, הדבר חשוב ומעיד על המקצועיות שלו ושהוא אכן טכנאי הליכונים מוסמך.
  • חלקים – בדקו שלטכנאי יש במלאי את חלקי החילוף הרלוונטיים לסוג ההליכון שיש ברשותכם.
  • מחיר- נסו לברר לגבי טווח מחירים ועלויות על תיקונים לתקלות נפוצות בהליכונים.

 

איך לשמור על ההליכון לאורך זמן?

ובכן, רוב הבעיות והתקלות שנוצרות בהליכונים היא בשל תחזוקה לקויה או אי תחזוקה כמו הצטברות של אבק למשל. לפני שאתם מתחילים לנקות את ההליכון, וודאו שהוא נמצא במצב כבוי לגמרי ואפילו עדיף לנתק אותו מהחשמל. חשוב לנקות באופן תמידי את משטח ההליכה, באזורים שמתחת ומעל הרצועה באמצעות מטלית יבשלה. אחרי שהסרתם את האבק, כדאי באמצעות מים פושרים או מטלית לחה לנקות שוב. אין לעשות שימוש בשום סוג של מוצר ניקוי, משום שאלה פוגעים בהליכון וברצועת ההליכה. לאחר שניקיתם את ההליכון, חשוב לעבור עליו עם סמרטוט או מטלית יבשים. גם את המנוע חשוב לנקות מאבק ויש לשמן את החלקים של בין הרצועה לבין המשטח עם שמן מסוג סיליקון המיועד לתחזוקה של הליכונים.