אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

חידוש מעטפת מבנה – מתי הוא נדרש?

במידה ויצא לכם לשמוע בעבר את ההגדרה "חידוש מעטפת מבנה" ועלתה לראשכם המחשבה כי מדובר על הדבר שאתם צריכים, אבל אתם לא באמת בטוחים, הגעתם למקום הנכון. על כן, במאמר הבא נסביר לכם מה זה חידוש מעטפת מבנה, מתי כדאי לבצע חידוש מעטפת מבנה ומה כוללת המעטפת.

 

רגע, מה זה מעטפת מבנה?

מעטפת מבנה היא למעשה השכבה החיצונית של המבנה, מהקצה הפנימי של קירות הבטון ועד לקצה של שכבת הצבע החיצונית. כמו כן, ראוי לציין כי מעטפת המבנה כוללת בין היתר את כל האלמנטים אשר מחוברים למבנה מצדו החיצוני, בין אם מדובר על צנרת חוץ, סורגים, מסתורי כביסה, מרפסות, מעקות וכיוצא בכך. 

 

מתי כדאי לבצע חידוש מעטפת מבנה?

תהליך זה הוא פעולה שיכולה להתבצע בכמה רמות שונות בהתאם לסיבות שבעקבותן נדרש החידוש וכן גם בהתאם ליעד המבוקש. לדוגמא, חידוש מעטפת מבנה יכול להתבסס על שיקום מעטפת המבנה במטרה להחזיר לה את העמידות ולשקם את המראה האסתטי שלה. דוגמא נוספת, תבוא לידי ביטוי במצב של חידוש שכולל בתוכו מגוון רחב של פעולות השבחה כדוגמת הוספת מרפסת, החלפת אריחי חיפוי ועוד. לכאן או לכן, בכל פרויקט עולה הצורך בביצוע עבודות שונות ומגוונות במטרה להגיע אל התוצאות הרצויות, בעוד כי את סט העבודות הנדרשות צריך לקבוע מבעוד מועד בליווי מקצועי של אדריכל ומהנדס בניין. 

 

דברים שחשוב לדעת

תחילה, במידה והמצב של המבנה שלכם נראה כמפגע בטיחותי, אסור להיות שאננים ומומלץ לפנות מהר ככל הניתן לשירותיה של חברה העוסקת בתהליכי חידוש מעטפת מבנה שכן, כל יום שעובר עשוי להעלות את הסיכויים לפגיעה בחיי אדם. יחד עם זאת, מומלץ לא פחות להימנע מהמתנה למועד בו הרשות המקומית אליה אתם שייכים תכריז על המבנה שלכם כמסוכן, אלא להקדים תרופה למכה. על כן, לאחר שתפנו לשירותיה של חברה העוסקת בתחום, יגיע מהנדס מוסמך אל המבנה במטרה לבדוק את מצב המבנה ואת המעטפת בצורה מעמיקה. לאחר מכן, יחליט המהנדס על תכנית עבודה מסודרת ומכאן, אפשר להתחיל בתהליך החידוש. כמובן, במידה ואתם מעוניינים עומדת בפניכם האפשרות להוסיף דברים נוספים על מנת לשפר את החזות והאסתטיקה של הבניין, בין אם מדובר על הוספת מרפסות ובין אם מדובר על החלפת תיבות הדואר, חידוש המסדרון וכיוצא בכך. בסופו של יום – מדובר על תהליך שמטרתו להבטיח מבנה אסתטי, חזק ובטיחותי לכלל הדיירים.

 

אז גיבשתם החלטה והבנתם שגם הבניין שלכם זקוק לחידוש מעטפת? מעוניינים להתחיל בתהליך אבל אתם מרגישים מבולבלים, ואינכם יודעים מאיפה להתחיל, או למי לפנות? אם כך, ההמלצה שלנו תהיה לפנות לצוות המקצועי של קבוצת אלומיניום קונסטרקשיין בכתובת alcon.co.il