אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

צילום שיניים פנורמי

לפני כל טיפול שיניים צריך לבצע סדרה של צילומי רנטגן. יש סוגים שונים של צילומים שאפשר להכיר היום ויש להם שימושים או יעודים שונים, על פי הצורך האישי של כל מטופל ותוכנית הטיפולים שייתכן ותותאם לו. מכיוון שהשיניים הן עצמות במערכת השלד הרי שעל מנת להבין בדיוק היכן הן ממוקמות בתוך החניכיים צריך לבצע צילום רנטגן וכך להבין בדיוק מה קורה היכן שלא רואים. על בסיס הצילומים יוכלו רופאי השיניים לקבל החלטות ולהבין איך יהיה הכי נכון לבצע כל טיפול אצל כל מטופל בנפרד. צילום שיניים פנורמי – כפי שאפשר להבין מהמושג עצמו – הוא צילום של אזור הלסת, הפה והצוואר ממש 360 מסביב על מנת להרכיב תמונה ברורה ותלת ממדית ככל האפשר של מבנה הפה והעצמות. כך אפשר לראות שיניים שטרם בקעו, שיני בינה כלואות או מיקום בקרבת עצם או עצב.

 

למה משמש צילום שיניים פנורמי?

כאמור, בצילום שיניים פנורמי רואים ממש הכל. את שורשי השיניים ובעיקר את מה שמתחבא בתוך החניכיים ולא נראה כלפי חוץ. צילום מסוג זה יהיה דרוש לפני בניית תוכנית לתהליך של יישור שיניים שקוף (או רגיל), קבלת החלטות בנוגע לעקירת שיניים לפני טיפול שתלים או שיקום הפה, אפשר יהיה לאתר שיני בינה כלואות שאולי מפעילות לחץ וגורמות לכאבים או חוסר נוחות וכמובן שאפשר יהיה לגלות ממה נובעים כאבים שלא נראה שיש להם סיבה רק ממבט על פני השטח. הצילום הפנורמי הוא צילום רנטגן, כלומר כזה שרואים בו היטב את כל העצמות בפה ובלסת וחשוב לבצע אותו על מנת לקבל את ההחלטות החשובות בטרם טיפול זה או אחר יוצא לפועל. בזכות צילום זה הרופא יידע בדיוק מה עליו לעשות והוא לא יכאיב למטופל או יבצע פעולות שאין בהן צורך אמיתי.

 

החשיבות של צילומי שיניים

אין שום רופא שיניים שיתחיל לבצע טיפול מורכב בלי לבחון לעומק סוג כלשהו של צילום שיניים, בדרך כלל יהיה זה צילום פנורמי. רק בעזרת הצילום הפנורמי הוא יידע בדיוק מה המיקום של העצמות, היכן מסתתרות השיניים שלא רואים כלפי חוץ וגם מה הקרבה של שיניים כלואות לעצם הלסת או לעצב הפנים. בזכות ידיעה של דברים אלה הוא יוכל להציע את הטיפול המתאים ביותר למטופל שנמצא מולו הן מבחינת התשלום שהמטופל יצטרך לשלם והן מבחינת הבריאות ומתן המענה לצורך, לכאב או לחוסר הנוחות שהמטופל חש. צילום שיניים פנורמי יהיה דרוש הן לצרכים בריאותיים ובן לצרכים אסתטיים ולכן חשוב מאד לבצע אותו כמה שיותר מהר על מנת שהטיפול עצמו לא יתעכב. לאחר שהרופא יראה את הצילום הוא יציע את הטיפול שיהיה הכי נכון ומתאים למטופל.