אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

מעבר דירה בגיל השלישי – כך תעברו בנחת

מעבר דירה הוא תהליך מאתגר הדורש מאיתנו משאבים רבים והתארגנות מוקדמת, תוך כדי וגם אחרי המעבר עצמו. יחד עם זאת, שמדובר במעבר בגיל השלישי, האתגר אפילו גדול יותר. ההבדל בין מעבר דירה שאנחנו צעירים בהשוואה לגיל מבוגר בא לידי ביטוי בעיקר ברמת האנרגיה והכוח שיש לנו, אך גם בשל העובדה שתהליכים קוגנטיביים גם כן מושפעים מהגיל והדבר יכול להשפיע על הזיכרון שלנו למשל, מה שיכול לגרום לנו לשכוח כל מיני דברים הקשורים למעבר. לכן, בחרנו לכתוב עבורכם כמה טיפים חשובים שיכולים לעזור לכם להקל על המעבר.

 

בעלי מקצוע שאתם חייבים להכיר

יש כל מיני בעלי מקצוע שיכולים לחסוך לכם זמן רב והרבה מאוד בלאגן. אחת מהם נקראית מסדרת ארונות. התפקיד של המסדרת הוא בעצם קודם כל להגיע לבית או לדירה הישנים שלכם. ביחד אתכם, המסדרת תעזור לכם למיין את כל הארונות בבית. את ארונות המטבח, ארונות הבגדים, ארונות הספרים וכדומה. המטרה היא לסנן את כל מה שלא צריך ולארוז למעבר את כל מה שאתם כן משתמשים בו. מה האפשרויות בהיבט של הפריטים שאין לכם בהם כל שימוש?

  • להשאיר בדירה הקיימת- במידה ואתם מתכננים להשכיר את הנכס או להעביר אותו למישהו אחר או למכור אותו, תוכלו להשאיר את הדברים ולבדוק האם לזה שיבוא אחריכם למשל, כן יכול להיות שימוש במוצרים האלה.
  • למסור – נסו לברר עם הילדים והנכסים שלכם האם הם מעוניינים במוצרים השונים או לפחות חלק מהם. יכול להיות שיש דברים עם ערך סנטימנטלי משפחתי, יכול להיות שהספה הישנה שלכם שאין לכם בה כל שימוש תהיה מעולה עבור הנכד שבדיוק מתחיל ללמוד תואר ראשון ומרהט את הדירה התל אביבית שלו.
  • לתרום- מה שנראה לכם כיצא מכלל שימוש, יכול לעזור רבות לאנשים שצריכים כמו נזקקים למשל. בררו מול עמותה אחת או שניים האם יש אפשרות להעביר את הציוד שאתם רוצים למסור.
  • מעבירים לאשפה- יש מוצרים שפשוט צריך לזרוק וזה בדיוק הזמן לעשות את זה.

 

לאחר שהמסדרת תעשה סדר בכל הארונות, היא יכולה להגיע גם לבית החדש שלכם ולהכניס את כל הפריטים לארונות החדשים. בעלי מקצוע נוספים שיכולים להקל עליכם עד מאוד הם חברת הובלות שתסייע לכם בכל המעבר. יש היום שירותים נוספים פרט למעבר עצמו כמו למשל שירותי פירוק והרכבת רהיטים, שירותי אריזה בארגזים לפי נושאים או לפי חללים ועוד.

 

עוברים לדיור מוגן? כמה טיפים שאתם חייבים להכיר!

היתרון של מעבר לדיור מוגן הוא שבעצם אתם עוברים לדירה מאובזרת שיש בה כמעט את כל מה שאתם צריכים. לכן, הטיפ הכי טוב ששווה לכם לאמץ הוא להגיע לדירה המיועדת, לבחון את הגודל שלה, להבין מה בדיוק יש בה ומה אין בה ואז תוכלו לפנות את הדירה או הבית שלכם בצורה הכי מדויקת וטובה שיש. מכיון וסביר להניח שלא תיארחו לשינה, כדאי להסתפק אך ורק במוצרים שאתם באמת צריכים וזקוקים להם כדי לחסוך במקום. למשל, אם יש לכם 5 סטים של מצעים, כדאי לצמצם ל-2 סטים בלבד. אם יש לכם סרוויסים של כלים, גם אותם שווה לצמצם ולחסוך במקום וכך תוכלו להנות מדירת דיור מוגן מרווחת ונעימה יותר.

 

 

היעזרו במי שאפשר

בין אם אתם עוברים מהעיר לכפר, מהכפר לעיר, מבית גדול לקטן או מקטן לגדול, כדאי בתקופה זו להיעזר במי שאתם יכולים כמו הילדים, הנכסים, אנשי מקצוע כמו למשל חברת ניקיון וכל מי שיכול להקל עליכם בתקופה זו.