אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

תכנון תקציב בתהליך מעבר דירה – ככה עושים את זה נכון

כפי שכולכם בוודאי כבר יודעים, רכישה של דירה למגורים מהווה עניין חשוב המתלווה לשורה רחבה של השלכות על חיי האדם והמשפחה שעתידים לעבור דירה, הן בפן הרגשי והן בפן הכלכלי. ובכלל, לא ניתן להתעלם מן העובדה כי רכישת דירה היא הוצאה בלתי מבוטלת, ובמרבית המקרים יהיה מדובר על ההוצאה הגדולה ביותר שבני הזוג יעשו במסגרת חייהם הפרטיים. כמו כן, חשוב לזכור כי מלבד למחיר הדירה המוצהר, ישנם לא מעט הוצאות הסובבות סביב המעבר, שיש לקחת בחשבון, בין אם מדובר על תשלום למתווך, לעורך דין, לרשויות המיסים וכיוצא בכך. חשוב לבצע תכנון תקציב בתהליך מעבר דירה בצורה מדויקת ומושכלת.

 

במידה ומדובר על דירה חדשה, הרי שבחלק לא קטן מהמקרים יעלה הרצון להוסיף שדרוגים כאלו ואחרים, מה שמוביל להוצאות נוספות של אביזרים למטבח, רהיטים חדשים ועוד. מנגד, כאשר מדובר על דירה מיד שנייה, הרי שבמרבית המקרים עולה הרצון לשפץ, להחליף ולסייד. במילים אחרות – כל השדרוגים הללו עולים לא מעט כסף ולכן, טרם מעבר הדירה, יש לתכנן את התקציב הייעודי בצורה נכונה ומדויקת. אז רגע לפני שאתם בודקים כמה קרטונים למעבר דירה עליכם לרכוש, הנה כל מה שתצטרכו לדעת בנוגע לתכנון התקציב בתהליך מעבר הדירה שלכם.

 

מה קורה כאשר לא מתכננים מראש את מעבר הדירה?

בעת בה לא מתכננים את מעבר הדירה מראש, העלויות הנוספות עשויות לצוץ ולהתחיל לסבך את הרוכשים בהלוואות נלוות, מה שעשוי לא פעם להוביל לנטל כלכלי כבד במיוחד. אי לכך, מומלץ לתכנן בקפידה ולהקצות את סכום הכסף הנדרש לכם לכל ההוצאות הנלוות לתהליך המעבר. במילים אחרות – עליכם גם לקחת בחשבון את המחיר עבור ההובלה, וכן גם את הטיפ שתצטרכו לתת לסבלים. כמו כן, מומלץ להימנע מהוצאות נוספות שלא תוכננו מראש שכן, דעת הציבור הרווחת נוטה לבחור באפשרות זו רק בגלל הצעות מפתות של "תשלומים נוחים". זאת בעוד כי בסופו של יום, יש לעמוד גם בתשלומי המשכנתא, ועל זה להוסיף את אותם התשלומים, ומהר מאוד אתם עשויים למצוא את עצמכם במצב בו לא נשאר מספיק כסף להוצאות השוטפות של המשפחה. 

 

דעו מהו התקציב שלכם למעבר הדירה

על מנת להימנע מבעיות כאלו ואחרות, חשוב לדעת בדיוק מהו התקציב שעומד לרשותכם עבור כל ההוצאות הנלוות, ולא להתפתות להצעות אטרקטיביות בתנאים נוחים לטווח הרחוק. על כן, אחד הדברים שתוכלו לעשות במידה ואתם אכן מעוניינים בהרבה שדרוגים, יהיה להגדיל את הלוואת המשכנתא. זאת בעוד כי מדובר על ההלוואה הזולה ביותר בשוק ההלוואות, הלוואה שנפרשת לפרק זמן ארוך במיוחד, מה שיכביד עליכם הרבה פחות מבחינה תקציבית, ויעניק לכם את האפשרות לרכוש את כל השדרוגים שאתם רוצים במסגרת תהליך המעבר לדירה החדשה שלכם.