אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

הטבות משכנתא לפנסיונרים – כל מה שרציתם לדעת

במידה ויצא לכם לקחת משכנתא בגיל יחסית צעיר, ככל הנראה שתמשיכו לשלם אותם גם כאשר תגיעו לגיל פרישה ובעקבות זאת, ישנן לא מעט הטבות משכנתא לפנסיונרים. זאת בעוד כי כל הגופים הפיננסיים שמלווים הלוואות משכנתא מציעים מגוון רחב של מסלולים שונים בהתאם להון העצמי של הלווה, גובה ההלוואה ופרמטרים נוספים. במילים אחרות – כאשר אותם גופים מציעים מסלולים שונים, הרי שהם מתאימים אותם בהתאם למצבו של הלווה, וכאשר מדובר על פנסיונרים, הרי שמוצעות הטבות מיוחדות אשר מותאמות לעובדה כי הם חצו את גיל הפרישה. מיותר לציין כי בתור פנסיונרים, ניתנת לכם גם האפשרות לקחת משכנתא רגילה ללא הטבות, אך אפשר לומר בצורה חד משמעית כי במרבית המקרים מדובר על הטבות אטרקטיביות במיוחד. אז איזה הטבות משכנתא לפנסיונרים אפשר למצוא? בואו נעשה סדר בבלאגן:

  • החזרי משכנתא – בעת בה אנו מדברים על הטבות בתחום זה, הרי שאחת מההטבות האטרקטיביות ביותר שניתנת מהמדינה לפנסיונרים שגילם עולה על גיל 70, בעוד כי הם עונים על מספר פרמטרים נוספים, היא השתתפותה של המדינה בהחזרי המשכנתא שהם עוד צריכים להשלים. למעשה, מדובר על כמה מאות שקלים אשר ניתנים ללווה במטרה להקל עליו בהחזרת התשלומים שהוא עדיין חייב. 
  • משכנתא הפוכה – הטבה נוספת בתחום זה היא המשכנתא ההפוכה שכן, מדובר על הלוואה אשר ניתנת על בסיס נכס שכבר נמצא בבעלות הלווה. במילים אחרות – הגוף הפיננסי שמלווה את הכספים משתמש בנכס בתור פיקדון להלוואה, כאשר הלווה רשאי להשתמש בכספי ההלוואה לכל מטרה. 

 

מחפשים משכנתא לפנסיונרים? הגיע הזמן לפנות אל יועץ משכנתאות

בין אם אתם ניחנים בפני לקיחת משכנתא לפנסיונרים, ובין אם אתם עדיין נמצאים בתהליכים של החזר משכנתא ישנה שלקחתם, חשוב שתכירו את האפשרויות על מנת שתוכלו לנצל את הזכויות שלכם באופן מלא. על כן, במידה ואינכם בטוחים כיצד תוכלו לשפר את תנאי ההלוואה שלכם, או שאינכם מכירים את כל האפשרויות השונות שעומדות בפניכם, הרי שהגיע הזמן לפנות לשירותיו של יועץ משכנתא פרטי, שיעניק לכם את האפשרות לבצע בחירה מושכלת. בשורה התחתונה, עליכם לזכור כי הטבות משכנתא לפנסיונרים מאפשרות למגוון אנשים שבאמת זקוקים לכך, את האפשרות לקבל סיוע בהחזרים החודשיים מתוך הבנה כי מדובר על אוכלוסייה שמתקשה בתשלום כל הסכום הנדרש. יחד עם זאת, זכאים הלווים הפנסיונרים בלקיחת משכנתא הפוכה כנגד הנכס שעומד לרשותכם, בתמורה להלוואה בה יוכלו לבצע שימוש לכל מטרה, בין אם מדובר על מימון תואר לאחד הנכסים, רכישת מכונית חדשה וכיוצא בכך. לכאן או לכן, על מנת לבצע את הבחירה הכלכלית הנכונה, כדאי מאוד להתייעץ עם גורם מקצועי ולהבין מה עדיף לעשות ומה פחות.