אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

מתי צפויה העלאת הריבית

אחת הסוגיות שעולות הכי הרבה במדינת ישראל ובעולם כולו, היא הסוגייה שקשורה לריבית של המשכנתאות השונות. העלאת הריבית של המשכנתאות, היא העלאה שצפויה להשפיע על אנשים רבים כמעט בכל תחום, וזו הסיבה המדויקת שאנשים רבים מעוניינים כל הזמן לדעת מה הן התנודות השונות שצפויות בעולמות אלו. גם בישראל, הציפייה הינה שבנק ישראל  יחליט להעלות את הריבית על המשכנתאות, דבר שישפיע גם כאן בארץ על אזרחי מדינת ישראל. בשורות הקרובות, נביא לידכם מידע חשוב על העלאת הריבית, וננסה להבין ביחד האם ניתן לחזות את העלאת הריבית הקרובה על ידי בנק ישראל.

מה היא הריבית עלייה כולם מדברים?

בשורה התחתונה – ריבית מהווה את המחיר של הכסף. הריבית, מהווה בעצם את הכלי הכי חזק של הבנק המרכזי באותה המדינה, כלי שמאפשר לבנק זו לשמור ולהשגיח על המחירים השונים במשק. כאשר מתקיימת הורדה של אחוז הריבית במשק, מדובר על צעד שמעודד את כל הפעילות הכלכלית שמתרחשת במשק, וצעד זה, הוא צעד שמתרחש לרוב כאשר ישנו רצון לעודד את הצמיחה הכללית של המשק. מאידך, עלייה של הריבית מתקיימת במצבים שבהם הבנק המרכזי מעוניין להגביל ולרסן את העלייה של המחירים השונים הקיימים בשוק. אנשים רבים ברחבי העולם, זאת לדוגמת – אנשים שמשקיעים בנדל"ן, יועצי משכנתאות, וכיוצא בזאת, מנסים כל הזמן לאמוד ולהעריך את תנודות הריבית השונות.

כיצד העלאת הריבית עשויה להשפיע על המשכנתאות הקיימות?

העלאה של הריבית מייקרת את המשכנתא הקיימת. כלל שהריבית עולה באחוזים גבוהים יותר, כך נספוג התייקרות גבוהה יותר בתחומי החיים השונים. כדי לשמור על האינטרסים השונים שלכם, ולשמור על תנאי המשכנתא שלכם בעת עליית הריבית, אנחנו ממליצים לכם בחום להתייעץ עוד היום עם יועץ משכנתאות מקצועי, כזה שידאג ככל הניתן לאינטרסים האישיים שלכם.

מה עוד צריך לדעת על משכנתא חוץ מנושא הריבית?

אז נכון, נושא הריבית הוא מאוד חשוב וזה משהו שאחרי שאנחנו לוקחים משכנתא אין לנו שליטה עליו, אבל כדי שהריביות יהיו הגיוניות ונוכל לעמוד בתנאים של ההלוואה, אחד הדברים הכי חשובים שאנחנו צריכים לעשות זה לקחת יועץ משכנתאות. תפקידו של יועץ משכנתאות הוא בעצם לעשות לנו סדר בבלאגן, לאפשר לנו לקבל את ההחלטות הקשורות למשכנתא בצורה הגיונית יותר, חכמה יותר, לחסוך לנו הרבה מאוד תהליכים בירוקרטיים מול הבנק ובעצם לללוות ולסייע לנו בכל מה שקשור למשכנתא, לפני שאנחנו לוקחים אותה, תוך כדי וגם אחרי. למה אחרי? כדי שאם בשלב מסוים נחליט שאנחנו רוצים לעשות שינויים כאלה או אחרים במשכנתא, נחליט שאנחנו ממחזרים את ההלוואה או לוקחים הלוואה גדולה יותר כדי לעבור דירה, יהיה לנו על מי לסמוך, יהיה לנו למי לפנות ולכן חשוב לבחור יועץ משכנתאות מקצועי.