אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

מחלות עיניים וטיפולים טבעיים

אחד האיברים הכי רגישים וגם הכי חיוניים בגוף שלנו, אלו הן העיניים. מחלות עיניים יכולות להיווצר מקשת רחבה של סיבות כמו למשל גורמים גנטיים, גורמים סביבתיים, חיידקים וזיהומים. יש היום המון סוגים של פתרונות וטיפולים למחלות ובעיות במערכת הראייה, חלקם לקוחים מתחום הרפואה הקונבנציונלית וכוללים בין השאר ניתוחים, טיפולים באמצעות לייזר, זריקות של חומרים פעילים, נטילת תרופות וכדומה, אך חלקם לקוחים דווקא מתחום הרפואה הטבעית. בשורות הבאות נציג בפניכם באמצעות אילו שיטות טבעיות ניתן לטפל בעיינים, במטרה להפחית את תופעות הלוואי שלרוב נוצרות כתוצאה מטיפולים קונבנציונליים בעיניים.

 

הגישה הטבעית לבעיות שלעתים אין להם פתרון ברפואה הקונבנציונלית

יש כל מיני בעיות ומחלות הקשורות לעיניים שלמעשה אין להם או עדיין לא נמצא להם טיפול רפואי ראוי ברפואה הקונבנציונלית. למשל אוטם עצב הראייה גורם לפגיעה של ממש באיכות הראייה, מעודד היווצרות של כאבי ראש וחוסם בעין אחת את שדה הראייה. הגורמים למחלה מגוונים והיא נוצרת לרוב או בשל פגיעה בזרימת הדם התקינה של הדם לאזורים הקדמיים של העצב, או בשל מצבי לחץ תוך עיני או בשילוב של השניים. גם סוכרת יכולה לעודד את זה. בגישה הקונבנציונלית לא נימצא עדיין טיפול מתאים, אלא אם כן בוחרים לטפל בגורמים עצמם כמו הורדת רמות הסוכרים והשומנים בדם.

 

מה כן אפשר לעשות ?

טיפול טבעי מתמקד בתהליך שיקום של העצב ואף מסייע למנוע את תהליך ההדרדרות של המחלה, מה שיעיל בסוגים שונים של מחלות עיניים. למשל, ניתן לשלב דיקור סיני. מחקרים רבים מראים כי קיים קשר בין דיקור בנקודות ספציפיות הקשורות לאזור הראייה (לא בעין עצמה ולא מסביב לעיניים), לבין שיפור התסמינים וחדות הראייה. הדיקור עוזר להניע את הדם ואת החמצן לאזור, מחזק את הגוף ומסייע בשמירה על איברי העין השונים.

 

מדוע רפואה זו פועלת?

הרפואה הסינית מתמקדת בפתרון הבעיה מהשורש שלה ולא רק בתסמינים עצמם ולכן ברגע שמצליחים למגר את הגורמים, הרבה יותר קל ליצור הטבה. המטרה לרוב תהיה להזרים כמה שיותר דם אל עבר אזור העיניים, לשקם את הסיבים ולשפר את חדות הראייה.

 

איך צמחי מרפא יכולים לעזור?

כבר אלפים בשנים מרפאים מחלות ובעיות שונות באמצעות צמחי מרפא ברפואה הסינית, ההודית והיפנית. הידע עובר מדור לדור והוא מבוסס על ניסיון ותצפיות שנעשו בכל העולם. לכל צמח בטבע יש את התכונות הייחודיות לו. לרוב, שמדובר במחלות עיניים או בעיות הקשורות למערכת הראייה, המטפל ישלב כמה צמחים בפורמולה אחת שהוכיחה את עצמה פעם אחר פעם. יש כמה דרכים לצרוך את הצמחים הללו כמו למשל בבישול, אבקה או פורמולות פטנט.

 

לכל שיטה יש את היתרונות והחסרונות שלה כמובן. הצמחים בהם נהוג לעשות שימוש במצבים של בעיות בעיניים הם צמחים מייזעים המאופיינים ביכולת שלהם לקרר. אלו מסלקים רוח חום וטובים בעת גרד, אודם וכאבים חזקים בעיניים, דלקות ועוד. בנוסף נהוג לעשות שימוש בצמחים המחזקים את הצ‘י, צמחים בולמי דימום וצמחים המסייעים בחיזוק הכליות והכבד, שכן קיימות מחלות כמו ניוון רשתית למשל שמאופיינת בחולשה של איברים אלה.

 

מה עוד חשוב לדעת בהקשר של העיניים שלנו?

  1. חשוב לשמור על הגיינה באזור.
  2. כדאי להקפיד על תזונה עשירה בויטמינים, מינרלים ונוגדי חמצון התורמת לשיפור הראייה ושמירה על העיניים.
  3. שווה להיבדק אחת לשנה אצל רופא עיניים. אבחון מוקדם יעיל במניעת הידרדרות רוב מחלות העיניים הקיימות והתאמת פתרון מתאים ויעיל.