אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

שמנים אתרים – הכירו את נפלאותיהם

אנשים רבים אשר נחשפים לעולם המופלא של הארומוטרפיה שואלים את עצמם מה זה שמנים אתרים ומה בעצם היתרונות שלהם. מה ההבדלים בין שמן זית או אבוקדו לשמן אתרי ומה היתרונות של השמנים הללו עבור הגוף שלנו. אז נתחיל מהבסיס. שמש אתרי הוא בעצם מופק מתמציות של צמחים אשר מיוצרות דרך ההפרשות של תאי הצמח. מדובר בחלק בלתי נפרד מהתהליך הטבעי שנקרא פוטוסינתזה. כל התהליך הזה בעצם משמש את הצמחים שיוכלו להפיק אנרגיה טבעית באמצעות האור. התמצית היא זו שנותנת לצמחים את הריח והמאפיינים הספיציפיים שלו.

 

איך מפיקים את השמנים אתרים?

יש אינספור צמחים כאשר לכל צמח מפיקים שמן מחלקים מסוימים בו. למשל, יש צמחים שמפיקים אותם מאותו צמח אבל מחלקים שונים בצמח כמו הקינמון והוורד. לכל חלק בצמח יש את הסגולות שלו זהן חלק בלתי נפרד מתורת רפואה טבעית ובכל מה שקשור אליה. לכל שמן אתרי יש מולקולות מאוד קטנות שאותם מפיצים בשלל דרכים והשמנים למעשה מתנדפים ישירות אל החלל. כאשר אנחנו שואפים את השמנים, הדבר גורם לקליטה של אותן מולקולות דרך חוש הריח שלנו והמידע הזה עובר למוח. כחלק בלתי נפרד ממערכת העצבים, דרך סגולות ותכונות השמנים הגוף שלנו מופעל וכך ניתן לווסת רגשות, לעודד היווצרות של הורמונים מסוימים וכדומה.

 

כל שמן והייחודיות שלו

לכל שמן אתרי יש את התכונות והמאפיינים שבעזרתם אנחנו יכולים לשפר מצבים מסוימים גם בגוף וגם בנפש. השמנים הפופולואריים ביותר לשימוש בבית הישראלי הם לבנדר, שמן עץ התה, שמן אקליפטוס ושמן רוזמרין. ללבנדר למשל יש תכונות אנטיספטיות עוצמתיות ולכן הוא סוג של עזרה ראשונה ויעיל במצבים של צלקות, עקיצות, כוויות וכדומה. הוא גם בעל תכונות מרגיעות מאוד והוא יעיל להרגעה במצבים של דלקות אוזניים. הלבנדר משרה רוגע ונינוחות, לכן הוא יעיל לשיפור בעיות שינה ומצויין להרגעה.

 

איך בוחרים את השמן המתאים?

היום יש מגוון רחב של מטפלים שיכולים לסייע לכם בבחירת השמנים או יצירת פורמולה מאזנת שתתאים למצבכם הפיזי והנפשי. חשוב שהאפיון יהיה כמה שיותר מדויק ושלא תיווצר התנגשות בין השמנים.

 

יתרונותיהם של השמנים

  • מביאים איתם ריח מרוכז ולכן נהוג לשלב אותם במוצרי קוסמטיקה טבעיים, בנרות, בשמים וכדומה..
  • מצוינים לעיסוי שכן יש להם נטייה להתחמם והם נספגים גם בעור וגם במחזור הדם שלנו.
  • תורמים למגוון של מצבים בגוף ובנפש כמו שיפור מראה העור (אסור למרוח אותם באופן ישיר על העור, רק לאחר שמדללים אותם עם שמן אחר או מים), חיזוקה של המערכת החיסונית, הפחתת הצטננות, סיוע במצבים כמו כינים או עקיצות.

 

לסיכום, לשמנים אתריים יש מגוון של יתרונות וסגולות עוצמתיים וניתן לעשות בהם מגוון של שימושים.