אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

השתלות שיניים – כל מה שצריך וכדאי לדעת

עולם השתלות שיניים הוא אחד מהעולמות המורכים והמסובכים בעולם רפואת השיניים ככלל. מדובר על הליך שדורש מיומנות ברמות הגבוהות ביותר, לצד מקצועיות איתנה בתחום. בשורות הבאות, איגדנו עבורכם את כל המידע הרלוונטי והחשוב ביותר שכדאי לכם לדעת על השתלות השיניים למיניהם.

השתלת שיניים – אחת מהבשורות הרפואיות הרציניות של השנים האחרונות

השתלות שיניים מהוות כיום את אחד מהבשורות החשובות ביותר של השנים האחרונות בתחום רפואת השיניים, וכיום, מדובר על הליך רפואי שניתן למצוא כמעט בכל מרפאת שיניים שקיימת, זאת לרבות מרפאת שיניים רעננה. בזכות השתלות שיניים, ניתן כיום להנות מחיוך מושלם ויפה גם לאחר שמספר שיניים נהרסות, נשברות, או נעקרות.

השתלת שיניים מהווה תחליף לשיניים תותבות

בעבר, כאשר בני אדם היו מהווים את השיניים שלהם מנסיבות כאלה או אחרות, או לפחות מאבדים חלק נכבד מהשיניים בחלל הפה שלם – הפתרון היחיד והכמעט בלעדי ביותר היה שימוש בשיניים תותבות. בשונה מהשיניים התותבות, השתלת שיניים מהווה פתרון של ממש, שכן מדובר על פתרון שדומה מאוד לשיניים אמיתיות.

כיצד עובדת הטכנולוגיה של השתלת שיניים כיום?

השיניים המושתלות הן למעשה תחליף אמיתי לשיניים טבעיות – מדובר על שיניים שמקובעות שמקומן, הן מחוברות בצורה אמיתית ללסת – ועל כן ניתן לנגוס בכל סוג של מאכל, לרבות מאכלים קשים. למעשה, עבודה מדויקת ומקצועית של רופא השיניים שמבצע את השתלת השיניים – תוכל לגרום לכך שלא יהיה ניתן להבחין ואפילו לא במעט בשוני שבין השיניים הרגילות שלנו לבין השיניים המושתלות.

מי יכול לבצע השתלת שיניים

על פי החוק במדינת ישראל, כל רופא שיניים יכול לבצע את ההליך הכירורגי של השתלת שיניים, גם אם הוא לא מומחה בתחום השתלת השיניים.

איך תבחרו רופא שיניים לביצוע השתלת שיניים?

בעיקרון, כדי לבחור רופא שיניים, הן עבור השתלת שיניים והן עבור כל פעולה מורכבת אחרת, יש כמה דגשים חשובים שכדאי ליישם. ראשית כל, אתם רוצים לדעת מה הידע המקצועי של רופא השיניים, כמה שנים הוא עוסק בתחום, אולי אפילו כדאי לבדוק היכן למד רפואה. בנוסף, עוד דבר שכדאי להתייחס אליו בתהליך הוא באילו טכנולוגיות, באילו חומרים ובאילו מכשירים רופא השיניים עושה שימוש כאשר הוא מבצע עבורכם את ההשתלה. מומלץ מאוד לבחון את רמת הזמינות של הרופא, לשאול אותו כמה מפגשים זה כולל, מה העלות ואם ניתן בהחלט מומלץ מאוד קודם כל להגיע למרפאה, שתיים ואפילו שלוש מרפאות שיניים ולבצע סוג של השוואה ביניהן. אתם אמורים להרגיש בטוחים, אמורים להרגיש שאתם בידיים טובות ומקצועיות. כמובן שחשוב גם לבחון את סוגיית המחיר אבל לא לבצע את ההחלטה רק לפי המחיר. שווה לבדוק המלצות הן מאנשים שאתם מכירים והן דרך רשת האינטרנט.