אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

ביקור בשוק האיכרים

שוק איכרים

בשנים האחרונות הפכו שווקי האיכרים לטרנד חם, למרות שבעצם באירופה ובארצות הברית (למשל שוק האיכרים המפורסם של לוס אנג'לס) הם מתקיימים כבר מאות שנים. שווקי האיכרים היום הם מתחמים מעוצבים, מפתים ומגרים שמציגים תוצרת חקלאית ותוצרת מטבח איכותית מכל וכל. חוץ מסוגי ירקות מיוחדים, אורגניים וטריים מאד אפשר למצוא בשווקי איכרים גבינות, לחמים, נקניקים ועוד מטעמים שעושים חשק לזלול. ביקור בשוק איכרים הוא לא רק חוויית קנייה מגרה אלא גם חוויה קולינרית לכל דבר.

שוק איכרים

יש שווקי איכרים שכבר ביססו את עצמם, כמו שוק הנמל בתל אביב למשל. כבר כשנכנסים ורואים את הדוכנים עם רשימת התפריטים הכתובים על לוח גיר שחור כמו של פעם ומריחים את הניחוחות מסתנוורים מיד מהתמונה כולה. הכל עושה חשק לטעום ולקנות. הירקות שמגיעים מכל רחבי הארץ מסודרים בארגזי עץ וסלסלות יפיפיות, דלפקי העץ מזכירים את השווקים באירופה והשפע מסנוור מאד.

אם אתם מגיעים לשוק איכרים ולא יודעים במה להתחיל יש לכם מזל. ברוב הדוכנים תוכלו להנות מטעימות של המוצר וכך לדעת האם הוא איכותי וטעים לכם. זה יכול להיות דוכן של מאפים ביתיים וזה יכול להיות דוכן של שמן זית, בדרך כלל תוכלו לטעום ולראות האם זה מוצא חן בעיניכם ורק אחר כך לקנות.

בית הספר הטוב ביותר לבישול

כמו בכל מסע קניות בסופרמרקט גם בשוק איכרים גדול מומלץ לדעת מה אתם צריכים, אחרת אתם עלולים להסתנוור מהשפע. אחרי שסיימתם את הקניות הרגילות תוכלו לקנות את כל המוצרים האחרים שעושים לכם חשק לטעום ולאכול. בדרך כלל ליד כל דוכן יהיה שלט עם מחירון ועם פירוט של המוצרים, לעיתים על לוח גיר ולעיתים על פוסטר פרסומי ואתם תוכלו לדעת בדיוק כמה לקנות ומה המחיר. כדאי להיעזר ברשימת קניות ובשילוט מסביב להכוונה כי אחרת אתם עלולים ללכת לאיבוד בין כל המוצרים ולא לצאת עם שום דבר.

עוד דבר שכדאי לעשות כשאתם נמצאים בשוק האיכרים הוא להתייעץ עם המוכרים שבדרך כלל מבינים בבחירת הירקות והפירות, מה לעשות איתם בבית ואיך לשמור אותם טריים הכי הרבה זמן. זו הזדמנות לפגוש את האנשים שעומדים מאחורי התוצרת ולקבל מהם טיפים – אם אתם אוהבי בישול ומטבח זה המקום הטוב ביותר לספוג השראה וידע.

ביקור בשוק איכרים הוא ביקור מרתק ומעניין ובעיקר טעים. אם אתם כאלו שלא יכולים בלי ארוחה טובה ובלי להתנסות במטבח, זה בדיוק המקום בשבילכם. היום יש בארץ לא מעט שווקי איכרים קטנים וגדולים שמספקים בדיוק את זה – המון השראה, המון צבע, טעמים מיוחדים והכרות עם אנשים שאוהבים אוכל ממש כמוכם.